ciftlik

Kor Yumurta çiftliği İzmir’e yaklaşık 80 km uzaklıktaki, verimli toprak özelliğinden dolayı genellikle çiftçilikle uğraşılan, zengin meyve çeşitleri ve zeytinlikleri olan Bayındır ilçesinin Çınardibi Köyü’nde bulunmaktadır. 

Firmamızın ve çiftliğimizin kurucusu Dr. İsmail Kor Ziraat Yüksek Mühendisi olarak tarım alanında uzun yıllar çalışmalar ve araştırmalar yapmış bir bilim adamıdır. 

1994 yılında Kor Yumurta’yı kurarak Kemalpaşa Armutlu da tüketici damak tatlarına özgü doğal besi yumurtasını üretmeye başlamıştır. 2006 Yılından beri Organik Yumurta üretmek için Bayındır Çınardibi köyünde boş olan kümesleri harekete geçirerek bölgenin ekolojik şartlarına uygun olan organik üretimi teşvik edip başlatmıştır. 

Çam ormanları içinde, tertemiz bir doğal çevrede bulunan çiftliğimizde tavuklarımız serbestçe gezinmekte ve yüzde yüz organik yemlerle beslenmektedir. 

Organik yumurtalar her gün Armutlu-Kemalpaşa’daki yumurta deposuna getirilmekte ayıklanıp paketlendikten sonra dağıtım noktalarına doğru yola çıkmaktadır. Müşterilerimizin yoğun tercihi sayesinde kümes sayımız ve organik üretim hacmimiz de her geçen gün büyümektedir. 

Organik Tavuğun Bir

Günü...

 

Tavuklar da meşgul canlılardır ve kendilerine göre yoğun bir programları vardır. Tipik bir tavuk güne yumurtlayarak başlar ve sonra tamamen organik yemlerden oluşan lezzetli mönüyü paylaşmak için dostlarının arasına katılır... 

Programın sonrasında Kor Yumurta Çiftliği’nin yeşilin her türünü yaşatan geniş arazisinde keşif, avlanma ve gezinti faaliyetleri vardır. Gün boyu dolaşır ve toprağı eşeler, ve karşılaştığı lezzetli yiyecekleri mideye indirir. 

Akşama doğru dostlarıyla evine yani kümesine doğru yola koyulur. Tüneğine yerleşir Ertesi sabah muhtemelen keyifle folluğuna gidecek ve güzel bir yumurta yapacak ve sonrasında günlük programına başlayacaktır.